.... jestli by se nechtěli zůčastnit.Jedna turistka váhala kvůli větru a další se
rozmýšlela podle práce,jak bude unavená.Nakonec se mi v pátek jeden přihlásil,tak bylo
jasné,že se výlet bude moci uskutečnit.Počasí mělo být proměnlivé,tak proto se asi
nikomu moc nechtělo.Ráno to ty dvě turistky vzdali,tak jsem ještě doufal,že ještě třeba
někdo přijde na nádraží bez přihlášení.
Po příjezdu na nádraží nikdo další nepřišel,tak jsme vyrazili ve třech.Vyjeli jsme načas
a po přestupu v Zábřehu jsme vyjeli s 10min. zpožděním.V Hanušovicích jsme měli 10min.na
přestup,tak jsem se bál abychom ten další přípoj stihli.Nakonec i ten vlak z Hanušovic
měl 10min.zpoždění,tak jsme to v pohodě stihli a v 10,45h jsme zdárně přijeli do Starého
Města pod Sněžníkem s 10min.zpožděním.
Marián navrhl ,že kousek nad městem jsou dva bunkry,tak,že bychom se k nim mohli
podívat,abychom nešli po silnici. Domluvili jsme se a za asi 40min.jsme přišli k
pěchotnímu srubu Borek. Hned vedle byl srub Ozdravovna.Oba byly nepřístupné,tak jsme si
je prohlédli aspoň z venku.Byl od nich krásný výhled na Staré město a i na rozhlednu,ke
které jsme míříli.Po krátké zastávce jsme pokračovali k té rozhledně.Čím blíže jsme se
přibližovali,tím strmnější byl výstup.Líba musela několikrát odpočívat,aby nabrala
síly.Šli jsme převážně loukami a lesem. Bylo celkem bezvětří a občas vysvitlo
sluníčko.Přestože byla cesta dlouhá jen 5km,tak to bylo docela úmorné.K rozhledně jsme
přišli ve 13h a váhali jsme jestli máme jít nahoru,protože na okolních kopcích se válela
mlha a byla docela zima. Nakonec jsme se chlapy rozhodli,že půjdeme nahoru.Líba na nás
chvíli čekala a pak šla pomalu k chatě Paprsek,kde jsme se měli občerstvit. Na rozhledně
totiž byla jen studená kuchyně,a protože zde byla akce se vstupem pro hendikepované a
mohli sem auta,tak zde bylo docela plno a nebylo si kde sednout.
Vylezli jsme nahoru a kochali se krásou okolních kopců.Byly částečně v mlze,ale i tak to
stálo za to.
Je to nádherné místo a určitě stojí za shlédnutí.
Po prohlídce jsme pokračovali 1,5km k chatě Paprsek na pozdější oběd.Měli jsme už docela
hlad.Přišli jsme tam ve 14,15h a k našemu zděšení zde plno plno a museli jsme si vystát
frontu. Byla zde totiž částečná samoobsluha.Jídlo se objednávalo u pultu a potom nám ho
donesli.Přestože bylo už 14,15h,tak měli docela velký výběr.Po obědě jsme se dohodli,že
bychom mohli stihnout dřívější vlak v 17,30h.Tak jsme v 15h vyšli směr Ostružná.Čekalo
nás 6,5km.Cesta vedla většinou lesem a byla místy dost rozbahněná.Po příchodu do
Ostružné jsme se s Líbou stavili v restauraci Jeřabina na pivko,zatímco Marián šel ještě
hledat kešku.Nakonec jsme se všichni v 17,15h zdárně sešli na nádraží v Ostružné,počkali
na vlak a po přestupu v Zábřehu jsme v 19,35h zdárně dorazili zpět do Pardubic.
Byl to nádherný výlet,ani jsme nezmokli.Jen byla škoda,že se nás zůčastnilo tak
málo.Možná příčina byla,že TK Slovan pořádal autobusový zájezd,tak dala většina přednost
Slovanu.
Určitě výlet někdy zopakuji.
Po příjezdu jsme se rozlučili a odešli do svých domovů.
Zpracoval M.Macoun